PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701015}

Na skraju klifu

Strangerland
5,7 5 072
oceny
5,7 10 1 5072
Na skraju klifu
powrót do forum filmu Na skraju klifu

...szczęśliwe zakończenia. To raz, dwa świetna muzyka, klimat, krajobrazy. Film niepokojący, trudne relacje międzyludzkie, ukazany problem nimfomanii i jej wpływu na życie zarówno dotkniętego tym problemem, jak i jego bliskich.

ocenił(a) film na 5
Messalina

To prawda, jednak twórcom zabrakło pomysłu na realizację tematu. Sam klimat, krajobrazy i problem nimfomanii - to za mało. No i na pewno nie ma szczęśliwego zakończenia. Wszyscy ci ludzie jak byli nieszczęśliwi - tak zostali.

ocenił(a) film na 7
mordachamordasinski

Może i masz trochę racji, ale gdyby tych pomysłów było więcej to znów film byłby zbędnie przesycony a problemy mogłyby się wydać piętrzone na siłę. Prócz nimfomanii oczywiście jest też sam dramat zaginionych dzieci.
Dla mnie im oszczędniej i surowiej, tym bardziej widać ciężar.
Co do szczęśliwego zakończenia to nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiałeś. Tytuł wpisu kontynuowany jest w zdaniu poniżej. "Nie zawsze muszą być - tu winnam była dać wielo....- szczęśliwe zakończenia...."
To, że ten film nie skończył się dobrze jest jego mocną stroną. Uwiarygadnia go.

ocenił(a) film na 5
Messalina

Przepraszam, rzeczywiście nie zauważyłem,ze to dokończenie zdania.

ocenił(a) film na 9
Messalina

Jakiej nimfomanii?!!! Ta kobieta WCALE seksu nie miała, nie mówiąc już o zwykłej czułości... Mieszkała z pseudo-mężem - manekinem, zarówno mentalnym, jak i fizycznym... Wiec nie mówmy tu o nimfomanii, bo to dla niej krzywdzące...((( Ona szukała czułości i akceptacji, wystarczył jeden czuły gest dłonią i rozkładał ją na łopatki... Pustynia zamiast miłości ją otaczała i tyle((( A wy zaraz o nimfomanii... Nieładnie...(
I zakończenie też mi się podoba - można snuć domysły mniej lub bardziej optymistyczne...Wyobraźnia ma tu pole do popisu:-) świetny film!!!!

ocenił(a) film na 7
mpp2

Córka chyba jednak miała ten problem nieprawdaż?

ocenił(a) film na 9
Messalina

Jak chyba wszystkie dziewczyny w tym wieku:-)

ocenił(a) film na 9
mpp2

15 lat, burza hormonów, pustynia, zero neta i tv (przynajmniej ja nie zauważyłam...) Wydaje mi się, że to była bardziej kwestia dojrzewania, połączona z nudą i pustkowiem...

ocenił(a) film na 7
mpp2

Z jej pamiętnika wynikało, że raczej problem był poważniejszy, ale może masz rację.

ocenił(a) film na 7
Messalina

Można porównać do "Pikniku pod Wiszącą Skałą" ze względu na scenografię i atmosferę, oraz do motywu Laury Palmer w serialu "Twin Peaks"... Zwłaszcza gdy okazuje się czym się zajmują, w co bywają uwikłane piętnastolatki...

ocenił(a) film na 3
Messalina

To był jedyne możliwe w miarę dobre zakończenie. Małe kur.wiszcze znika i nic mnie nie obchodzi gdzie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones