PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699641}
6,5 14 687
ocen
6,5 10 1 14687
Zmartwychwstały
powrót do forum filmu Zmartwychwstały

Temat dobry

użytkownik usunięty

Temat dobry, ale wykonanie zalatuje lekko b klasą.
Film powinien mieć większy rozmach (coś jak "Gladiator"- chodzi mi o walki i przedstawienie tamtych czasów) i trochę klimatu zbliżonego lekko do "Pasja" (więcej i bardziej realistycznie przedstawić życie i śmierć Jezusa). Wtedy film byłby mega.
Poza tym uważam, że scenariuszem co do słów Jezusa powinna być tylko Biblia.

ocenił(a) film na 6

Zgadzam się w 100%. Wystarczyło trochę więcej głębi, cytatów z biblii, a mniej efektów klasy B jak trzęsienie ziemi, czy sceny walk. Reżyser nie wykorzystał potencjału filmu.
Malfoy jako rzymianin?

Wydaje mi się, że przemycenie do tego filmu z Pasji nie byłoby dobrym pomysłem, bo jeszcze bardziej wyróżniłoby Jezusa od samego początku, a tu przecież nie o to chodzi. Jako że akcja filmu rozgrywa się z punktu widzenia Klawiusza, dla którego Jezus był z początku po prostu kolejnym skazanym, jednym z wielu, których zobaczył i jeszcze zobaczy (przez większość filmu nawet nazywa Go po prostu Nazarejczykiem, o jego imieniu dowiaduje się dopiero po jakimś czasie), to myślę, że takie właśnie przedstawienie Jezusa było zwyczajnym oddaniem postrzegania sytuacji przez centuriona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones