PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699641}
6,5 14 701
ocen
6,5 10 1 14701
Zmartwychwstały
powrót do forum filmu Zmartwychwstały

Oby jeszcze więcej takich filmów. Osobiście w moim życiu wiele lat temu postanowiłem poprosić zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa,aby wszedl do mojego serca i życia i On naprawdę to zrobił; przemienił mnie i moje życie swoją miłością.Polecam każdemu..Warto...

soglif3

No zaraz, zaraz, to jest właśnie Jego nauka. ;D

Co Jezus powiedział do apostołów?

"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał".

Nie można być posłusznym Jezusowi odrzucając Jego Kościół.

"Ty jesteś Skała i na tej skale zbuduję kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą"

Jeśli nie wierzysz, że Jezus prowadzi swój kościół apostolski, to jak możesz mówić, że Mu ufasz?

ocenił(a) film na 9
Bernee

Zostaw to kobieto...Jego kosciol to Ty ..Tylko Ty ...Twoje serce to jego mieszkanie ale ....kochasz mnie?

soglif3

Miałeś w ogóle Pismo Święte w rękach? Zapoznaj się z naukami Pana Jezusa. Przecież mówił coś, np. o Kościele, chrzcie, wierze itd.

ocenił(a) film na 9
manseb45

masz jedno przykazanie i powinno Ci wystarczyc.

soglif3

Skąd wiesz, że ono ma mi wystarczyć?

ocenił(a) film na 9
manseb45

Bo ono prowadzi Cie do zbawienia. Przychodzi jakis zebrak do Ciebie i co robisz? Pytasz sie go czy wyznaje Chrystusa? A jak nie wyznaje to co wtedy? pogonisz go?

soglif3

Miłuj Boga i bliźniego, tak? Napisałeś o miłości bliźniego. Na czym polega miłość do Boga?

ocenił(a) film na 9
manseb45

wlasnie na tym przykazaniu. Kochaj blizniego jak siebie samego. a Ty kochasz siebie?

soglif3

Będziesz miłował Boga z całego serca ....itd, a bliźniego swego, jak siebie samego. Jest tu jasne rozróżnienie na miłość do Boga i do ludzi. Ty to sprowadzasz do jednego: kochaj bliźniego. Po co jednak Pan Bóg to rozróżnia. Jak mam więc miłować Boga?

ocenił(a) film na 9
manseb45

Nie ma zadnego rozroznienia. To jest jedna milosc. Odczules kiedys Jego miłosc na sobie? Zostaw to wszystko i kochaj. Ty zamiast kochac to stoisz i sie zastanawiasz nad definicją milosci.

soglif3

Skąd wiesz, co ja robię. Czyli po co Jezus Chrystus?

ocenił(a) film na 9
manseb45

Przeciez widze co robisz. Piszesz ze mna i z innymi o czym? Nie widzisz jaki podzial sie robi przez takie pisanie? I znowu mnie pytasz o cos. Ktos ta droge musiał pokazac i poswiecic sie . i CHWAŁA MU ZA TO .NIECH BEDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS NA WIEKI WIEKÓW. Pozdrawiam <3

soglif3

Jak to o czym piszę? To chyba najważniejsze kwestie. Poznajcie Prawdę, a Prawda was wyzwoli. Jakie podziały się robią? Co najwyżej się ujawniają. Przykazanie miłości, które mi zalecasz było już w Starym Testamencie, więc ta droga była już znana. Po co więc przyszedł? Po co to całe Jego nauczanie, poza przykazaniem miłości? Po co taki Święty Paweł się tak produkował w listach, jakieś dowodzenia przeprowadzał, skoro chodzi tylko o to by kochać? Ale przecież kochać i celebryci współczesnego świata zalecają.

ocenił(a) film na 9
manseb45

a Ty dalej swoje... Jezus przyszedł aby naprawic błąd Adama..aby ludzie zaczeli wracac do Ojca w Niebie, do swojego stworzyciela...wracac do niesmiertelnosci i połaczenia z Ojcem ....aby zaczeli odwracac sie od klamstw szatana...aby zrozumieli ,ze sa dziecmi Bozymi , a nie dziecmi tego swiata...

ocenił(a) film na 9
Bernee

"moje krolestwo nie jest w swiatyniach reką budowanych" .

ocenił(a) film na 8
manseb45

Katolicki czyli powszechny ale nie rzymskokatolicki. Powszechny znaczy na całym świecie tam, gdzie są chrześcijanie którzy zgromadzają się w imię Jezusa Chrystusa. A nie w Rzymie tylko.

andreos_7

jak wyżej w odpowiedzi na post soglif3.

ocenił(a) film na 8
manseb45

Jezus Chrystus jesli można tak powiedzieć jest założycielem chrześcijaństwa a nie rzymskokatolicyzmu. A chrześcijanie to nie nie tylko rzymskokatolicy .Powiem wręcz,ze pośród rzymskokatolikow jest niewielu chrześcijan.

andreos_7

Skoro mamy opierać się na Biblii, to mowa w niej o tym, że Pan Jezus założył Kościół, a nie chrześcijaństwo. Co więcej, w tym Kościele określonym ludziom powierzył konkretne zadania. Wyróżnił więc Św. Piotra (fundament Kościoła, klucze królestwa niebieskiego, cokolwiek zwiążesz na ziemi... itd., paś baranki moje, utwierdzaj braci), do wszystkich Apostołów powiedział "komu odpuścicie grzechy... itd". Nie powiedział tego do wszystkich uczniów. Apostołowie już nie żyją. Gdzie są więc ludzie, którzy dziś pełnią tą posługę, bo przecież musi być pełniona, aż do skończenia świata, jeżeli Kościół ma trwać. Gdzie jest Piotr, fundament Kościoła? Kto Ci odpuścił grzechy?

ocenił(a) film na 8
manseb45

Jezus Chrystus założył Kościół Chrześcijański skoro już łapiesz za słówka, ale nie rzymskokatolicki.Pan Jezus Chrystus odpuścił mi grzechy..żaden człowiek nie ma takiej mocy.

andreos_7

Ignacy Antiocheński, trenowany przez Piotra, Pawła i Jana osobiście:
"Tam, gdzie jest Jezus Chrystus, tam jest Kościół Katolicki (powszechny)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicyzm#Nazwa

Ireneusz z Lyonu - trenowany przez Polikarpa, który był ulubionym uczniem Jana Apostoła:
"wskazując na następstwa największego i najstarszego i wszystkim znanego, przez dwu najchwalebniejszych Apostołów Piotra i Pawła założonego i ustanowionego w Rzymie kościoła, który posiada tradycję od Apostołów i wiarę opowiadaną ludziom, a dochodzącą aż do nas drogą kolejnego następstwa biskupów – zawstydzamy tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób, ale nie tak jak trzeba, gromadzą koło siebie zwolenników, czy to dla swego upodobania, czy dla próżnej chwały, czy zaślepienia, czy fałszywych przekonań. Z tym bowiem kościołem dla jego naczelnego zwierzchnictwa musi się zgadzać każdy kościół, tj. wszyscy zewsząd wierni, bo w nim przez tych, co są zewsząd, zachowała się Tradycja Apostolska".
https://pl.wikiquote.org/wiki/Ireneusz_z_Lyonu

Naczytałeś się sekciarskich bzdur i pleciesz głupoty.

Skąd masz Nowy Testament? Od Kościoła Katolickiego.

"Pierwszy pełną listę dwudziestu siedmiu ksiąg, należących dzisiaj do zbioru Nowego Testamentu, zaproponował i rozesłał w Liście świątecznym (gr. Ἐπιστολή ἑορταστικέ) z roku 367 Atanazy z Aleksandrii. Adresatami listu byli biskupi greccy na Wschodzie i łacińscy na Zachodzie. Wielki w owym czasie autorytet Atanazego spowodował, że jego propozycja stopniowo była przyjmowana przez kościoły w całym Cesarstwie Rzymskim[55]. Po 367 roku listy ksiąg Nowego Testamentu są już o wiele mniej zróżnicowane, jeżeli różnią się od listy Atanazego, to najczęściej jedną pozycją"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_Testament#Kanon_Nowego_Testamentu

Cytat z Atanazego:
"Nawet jeśli katolicy wierni Tradycji zmaleją do garstki, to oni właśnie są tymi, którzy są prawdziwym Kościołem Jezusa Chrystusa".
https://pl.wikiquote.org/wiki/Atanazy_Wielki

A oto głębia teologii Marcina Lutra:

"Rozum to jest największa k... a diabelska; z natury swojej i sposobu bycia jest szkodliwą k... ą; jest prostytutką, prawdziwą k... ą diabelską, k... ą zeżartą przez świerzb i trąd, którą powinno się zdeptać nogami i zniszczyć ją i jej mądrość. Rzuć jej w twarz plugastwo, aby ją oszpecić. Rozum jest utopiony i powinien być utopiony w Chrzcie… Zasługiwałby na to, ohydny, aby go wyrzucono w najbrudniejszy kąt domu, do wychodka."

"Zabijać chłopów jak wściekłe psy (...) bo teraz nie chodzi o cierpliwość i miłosierdzie, lecz jest czas miecza i gniewu, i każdy powinien bić, kłuć i zabijać, i książę może teraz przelewem krwi lepiej na niebo zasłużyć niż inni modlitwą. "

https://pl.wikiquote.org/wiki/Marcin_Luter

"Jeżeli jesteś kaznodzieją łaski, nie głoś łaski fikcyjnej, lecz prawdziwą; a jeżeli łaska jest prawdziwa popełniaj prawdziwe nie fikcyjne grzechy. Bądź grzesznikiem i grzesz porządnie... Wystarczy, że przez bogactwo chwały Bożej rozpoznajemy Baranka, który niesie grzechy świata; w związku z tym grzech nie zrywa naszych stosunków, nawet tysiące, tysiące razy jednego dnia powinniśmy cudzołożyć i mordować".

Ludzie, nie dajcie się nabrać głupocie i herezjom!

ocenił(a) film na 8
Bernee

Biblia jest Jedynym Prawdziwym autorytetem..ojcowie pierwszych wieków różnili się w poglądach. Jezus nie założył Kościoła w Rzymie. Owszem , w pierwszych latach chrześcijaństwa istniał tylko kościół powszechny(katolicki), ale gdy Rzym zaczął sobie uzurpować prawo do władzy i nazwał się rzymskokatolickim, to już nie był kościół założony bezpośrednio przez Jezusa. Przez 22 lata byłem oszukiwany, że krk jest wierny Biblii, a okazuje się, że rzymskokatolicyzm bryluje w herezjach na szeroką skalę. Udało mi się na szczęście wyrwać z jego szponów.Pozdrawiam.

andreos_7

Oszukujesz sam siebie. Biblia nie jest autorytetem. Zresztą: Biblia zabrania prywatnych interpretacji Pisma.

2 P 1, 19-21
"Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna7 wzejdzie w waszych sercach. To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia8. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili od Boga święci ludzie".

1 P 3, 14-16
"Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby [On] was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę".

Nikt nie może nauczać bez zezwolenia zwierzchnictwa.

Dz 15, 23-25
"Posłali przez nich pismo tej treści: «Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, postanowiliśmy jednomyślnie wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem..."

Kościół to NIE demokracja.

Dz 16, 4
"Kiedy przechodzili przez miasta, nakazywali im przestrzegać postanowień powziętych w Jerozolimie przez Apostołów i starszych".

Nie ma ŻADNEGO błędu w nauczaniu kościoła. ŻADNEGO. Mogę Ci zaręczyć. Po prostu niedouczeni ludzie przekręcają Pismo - na własne zniszczenie, jak Piotr przewidział...

ocenił(a) film na 8
Bernee

Oj widzę, że już nazwałeś swój kościół sektą. Bezwzględne posłuszeństwo przywódcom to jedna z cech sekty; tak jest np. u tzw. Świadków Jehowy. Cytujesz fragmenty z Biblii, a mówisz, że Biblia nie jest autorytetem..zaprzeczasz sam sobie. Biblii nie musisz sam interpretować, bo ona się sama interpretuje jeśli czytasz ją całościowo bez wyrywania z kontekstu. Proszę powiedz mi np. gdzie w Biblii jest napisane , że mamy się modlić do Marii czy świętych? Gdzie jest napisane, że biskupi( i księża) mają nie mieć żon ?O czyśćcu? O kulcie obrazów?O sprzedawaniu odpustów?O chrzcie niemowląt?To tylko kilka z herezji kościoła, który już dawno temu zbłądził i dalej próbuje ludzi oszukiwać. Słowo Boże zaprzecza w/w naukom.Tak..w kościele powinni być przywódcy,ale maja nauczać zgodnie z Pismem, a nie siać herezje.

andreos_7

Biblia sama się interpretuje i dlatego jesteście podzieleni na 40000 sekt, o przepraszam, denominacji? Tylko Kościół może interpretować Biblię. Jezus nie byłby tak GŁUPI, by oprzeć swoją religię na samej książce i to tak obszernej. A Biblia jest dla ludzi, którzy potrafią myśleć, a nie dostawać obsesji na punkcie jednego wersu jak Wy to robicie.

Jedno ciało, jedna wiara, jeden chrzest.
Ef 4, 4-5
"Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest".

Nie 40000 różnych chrztów i wyznań. Coś Wam nie wyszło!

Czyściec
1 Kor 3, 10-15:
"Według danej mi łaski Bożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. I tak jak ktoś na tym fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień [Pański]; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień"

Ap 21,27: "A nic nieczystego do niego nie wejdzie"

Gdzie jest napisane, by modlić się do Maryi?

Jk 5,16-17
"módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego. Eliasz był człowiekiem podobnym do nas i modlił się usilnie, by deszcz nie padał, i nie padał deszcz na ziemię przez trzy lata i sześć miesięcy. I znów błagał, i niebiosa spuściły deszcz, a ziemia wydała swój plon".

Ap 5,8
"A kiedy wziął księgę,
czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem,
każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł,
którymi są modlitwy świętych".

Nie wolno nam rozmawiać ze świętymi? Ups. Szkoda, że Jezus o tym nie wiedział.

Łk 9, 28-31
W jakieś osiem dni po tych mowach wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe. 30 A oto dwóch mężów rozmawiało z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dokonać w Jerozolimie.

Wyższość celibatu:
1 Kor 7,7-8
Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja (...). Tym, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja.

Celibat był opcjonalny, ale Kościół zdecydował się na taki nakaz i ma do tego PRAWO. Kapłan ma być posłuszny zwierzchnictwu.

A chrzest nigdy nie był wzbroniony dla niemowląt. Skoro niemowlęta były obrzezane, równie dobrze mogły być chrzczone. Ten cały "zakaz" to Wy sobie uroiliście, że nie powinno się chrzcić dzieci, co jest tak kretyńskie, że nie chce mi się nawet uzasadniać tego Pismem.

Nie rozśmieszaj ludzi wytykając innym herezje, okej? Skoro sam nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Sola scriptura jest niebiblijna. Jest wręcz złamaniem nakazu Biblii. I już to udowodniłam właśnie cytatem z Pisma Św.

ocenił(a) film na 8
Bernee

Ludzie drogi Bernee są omylni, Bóg natomiast , który jest Autorem Biblii jest nieomylny, dlatego Jego i tylko jego trzeba słuchać..Tak jak w kościele katolickim są parafie, tak w protestanckim czy ewangelicznym są różne zbory i denominacje, które mają takie same najważniejsze doktryny wiary.
Argument, który dałeś o modlitwie do Marii jest powalający ,,módlcie się jeden za drugiego nie oznacza chyba wg Ciebie modlitwy do Marii czy przez Marię? To słowa przede wszystkim skierowane do żywych, dlatego modlę się o ludzi żywych a żywi ludzie modlą się o mnie. Proszę cię, nie dawaj takich argumentów, które tylko utwierdzają w przekonaniu, że się mylisz. Przypomnę ci tylko, że modlitwy kierujemy tylko do Boga, a Maria była człowiekiem.
Tak..Jezus mógł rozmawiać z Mojżeszem i Eliaszem...Ale to był Jezus..Pan i Bóg..a my jesteśmy tylko ludźmi..
Kościół się zdecydował na celibat..powinieneś o tym wiedzieć- dla pieniędzy.Jeśli nie wiesz, to poczytaj. Paweł zaleca celibat, ale dla tych, którzy potrafią w nim wytrwać. Biblia jasno mówi, że apostołowie mieli żony, i biskupi mieli żony, i rodziny. Celibat powinien być dobrowolny, a nie narzucony. Efektem przymusowego celibatu, jak wiesz, jest homoseksualizm pośród księży, pedofilia, i to ,że księża mają kobiety na boku.
Obrzezanie było dla Żydów. Nowy Testament jasno mówi,że warunkiem chrztu wodnego jest wiara tej osoby, a nie wiara kogoś innego.
Oto woda, co stoi na przeszkodzie,żebym został ochrzczony: Jeśli wierzysz..to możesz. niemowlęta nie wierzą. Dlatego Jezus nie chrzcił niemowląt tylko brał je na ręce i błogosławił.
Kiedy nie uznajesz Pisma Świętego za autorytet w sprawach wiary, to znajdujesz się w niebezpieczeństwie. Bo wtedy możesz uwierzyć we wszystko co omylni ludzie tylko wymyślą. Często rozmawiam ze świadkami Jehowy; ich ślepe posłuszeństwo ludziom , którzy prowadzą organizację zamyka ich na prawdę Biblii. Niestety tak samo jest z takimi jak Ty zapatrzonymi w swój "nieomylny" kościół...Byłem kiedyś katolikiem..Na szczęście te czasy są już za mną. Dziwię się tylko, że ludzie inteligentni, tacy jak Ty nie potrafią zacząć myśleć, tylko ślepo ufają omylnym ludziom.Pozdrawiam Cię serdecznie.I niech Cię Bóg błogosławi.

andreos_7

Gdybym była tak ślepa, jak mówisz, to bym tego wszystkiego nie cytowała na potwierdzenie racji Kościoła.

Wy sobie wybieracie, co Wam się podoba. Dobrze wiesz czym był i jak działał Kościół w Biblii, a postanowiłeś sobie stworzyć własną bezsensowną definicję Kościoła.

Piotr zakazał prywatnych interpretacji Pisma, a Wy to robicie i różnicie się w poglądach. Co jest niedopuszczalne i sprzeczne z zaleceniami Pisma.

Jezus był nazywany najpokorniejszym Sługą. Nie wmawiaj mi tu, że Jezus złamał jakiekolwiek przykazanie. Więc jeśli On rozmawiał ze świętymi jako człowiek i Sługa to i my możemy. A poza tym - "Bóg jest Bogiem żywych". I wszyscy jesteśmy ciałem Chrystusa - jak możesz mówić, że część Jego ciała jest martwa?

Jezus nawet nie podważał autorytetu faryzeuszów:
Mt 23,1-3:
"Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: "Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie".

Jezus nakazywał posłuszeństwo kapłanom. Więc, sorry, ale masz problem. Znowu. Decyzje Kościoła jak w Dz 16,4 też zobowiązały wszystkich. Wygodnie sobie ten fakt wyrzuciłeś.

"Celibat powinien być dobrowolny" - najdurniejszy powód dla odejścia z Kościoła.

Kościół jest nieomylny, bo to jest obietnica Jezusa. Ufam Jezusowi i tylko dlatego ufam Kościołowi, który osobiście założył.

ocenił(a) film na 8
Bernee

Ufaj Jezusowi..ale nie tym, którzy zmieniają jego Słowo. Nie ustosunkowałaś się do homoseksualizmu, pedofilii i kobiet księzy na boku...z powodu narzuconego celibatu..jak to wytłumaczysz, że to tak nagminne?

andreos_7

Nie jest tak nagminne jak u protestantów. :) :)

http://www.tokfm.pl/blogi/hiddendepths/2012/03/pedofilipastorow_dwa_razy_wiecej

A Kościół ma władzę, żeby z tym walczyć w swoich szeregach i to robi:

http://pl.radiovaticana.va/news/2016/03/13/abp_scicluna_ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_w ci%C4%85%C5%BC_naprz%C3%B3d_w_walce_z_pedofili%C4%85_/1215102

Ufam Jezusowi, dlatego słucham tych, których wyznaczył. Jeśli nie ufasz Jezusowi na tyle, żeby słuchać Piotra i jego uczniów, których wyznaczył, to co to za zaufanie?

ocenił(a) film na 8
Bernee

Pastorzy w większości mają żony i rodziny...więc co tu nagminne?
Piotra słucham, ale nie tych, którzy podając sie za jego nastepców zmieniaja Słowo Boże. A propos..ap. Piotr miał żonę, więc czemu jego tzw. następcy nie mają żon? a może nie wiedziałaś ,że miał żonę? I jeszcze jedno ap. Piotr pisze w swoim pierwszym liście (5,7) abyśmy wszelką troskę składali na Jezusa, gdyż On ma o nas staranie. Dlaczego Twój kościół naucza,że mamy prosić tez Marię, świętych i nawet zmarłych? Nie słuchacie zaleceń Piotra? Ap. Piotr pisał np.żeby prowadzić wsrod pogan życie nienaganne, a ksieża molestuja dzieci, i mają baby na boku..Nie słuchają Piotra?Mówisz,ze Pismo Święte nie jest autorytetem? A ap. Piotr mówił w 1 liście 4,11 ..jeśli ktoś mówi, niech mówi jak Słowo Boże..

andreos_7

Czy Św. Piotr ożenił się przed tym, jak Pan Jezus go powołał, czy dopiero po powołaniu? Bo jeżeli wcześniej, nie jest to żaden argument przeciwko celibatowi.

ocenił(a) film na 8
manseb45

Czyli wg. Ciebie Jezus kazał się Piotrowi rozwieść? A dlaczego biskupi w nowym testamencie mieli mieć żony?Cytuję z biblii Tysiąclecia
1 List do Tymoteusza
Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa1, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?

Dlaczego nie ma biskupów, którzy mają rodziny, skoro Biblia o tym mówi?

andreos_7

No sprawa jest przecież zupełnie oczywista. Wielu powołanych biskupów miało już żony, a więc i rodziny, jak Św. Piotr, bo przecież to same początki chrześcijaństwa. Nikt nie kazał im się rozwodzić. Ale właśnie dlatego nie jest to żaden argument przeciwko celibatowi, który odnosi się do mężczyzn bezżennych. Właśnie w tym sformułowaniu "mąż jednej żony", można dopatrywać się początków celibatu. Jak to rozumieć bowiem? Przecież wiadomo, że nie mógł mieć więcej żon w tym samym czasie. Może więc chodzi o to, że w razie ustania małżeństwa, nie powinien się drugi raz żenić?

ocenił(a) film na 8
manseb45

Ładnie spłyciłeś temat...tamci mogli miec zony,ale następni juz nie, a dlaczego nie? Miliony księży na całym świecie chciałoby zniesienia przymusowego celibatu ustanowionego dla pieniędzy...Wiesz o tym?

andreos_7

Powołałeś się na cytat z Biblii i tylko do niego się odniosłem. Po prostu cytat ten w żadnym razie nie sprzeciwia się celibatowi. Na czym opierasz stwierdzenie, że miliony księży chciałoby zniesienia celibatu. Poza tym dlaczego przymusowego? Nikt ich nie zmuszał, by byli księżmi.

andreos_7

Księża mogą być hipokrytami tak jak faryzeusze. Ale Jezus nie podważał autorytetu faryzeuszy, zakazał tylko ich naśladować, pamiętasz?

A my się wszyscy powinniśmy troszczyć o siebie, dlatego nie wykluczamy zmarłych z naszych modlitw i z próśb o modlitwy.

Czy Jezus mówił samymi cytatami ze ST? Czy Apostołowie mówili samymi cytatami ST? Bo wtedy nawet nie było NT!!!! 90% ludzi nawet nie potrafiło czytać!!!! Ech.

ocenił(a) film na 8
Bernee

O zmarłego chcesz się troszczyć? a w jaski sposób? Za pieniądze? Przekupisz Boga?No to już nie mam pytań. Biblia mówi -Postanowione jest ludziom raz umrzeć a potem sąd.

andreos_7

Naprawdę? Powiedz to św. Pawłowi.

2 Tym 1, 16-18.
"Niechże Pan użyczy miłosierdzia domowi Onezyfora za to, że często mnie krzepił i łańcucha mego się nie zawstydził, lecz skoro się znalazł w Rzymie, gorliwie mnie poszukał i odnalazł. Niechaj mu da Pan w owym dniu znaleźć miłosierdzie u Pana! A jak wiele mi wyświadczył w Efezie, ty wiesz lepiej".

ocenił(a) film na 8
Bernee

A gdzie tu jest napisane,że Onezyfor był martwy?

andreos_7

Dlatego, że Paweł później pozdrowił dom Onezyfora a nie jego.

A poza tym, jeśli uznaję czyściec za biblijny (a uznaję) mogę starać się o złagodzenie cierpienia dusz.
Czyściec jest częścią sądu.

I tak samo mogę prosić świętych, by się o mnie troszczyli i się za mnie modlili. "Bóg jest Bogiem żywych".

ocenił(a) film na 8
Bernee

Brr.pogańskie zwyczaje.To wszystko to Twoje przypuszczenia , totalne nadinterpretacje.Bo pozdrowił jego dom, to znaczy,ze on nie żyje...Żeby obronic nauke koscioła(zreszta ustanowiona w celu zbierania kasy)zdolni jestescie dodawac do Biblii , co Wam sie tylko podoba.

andreos_7

Powodzenia dalej w podążaniu drogą Marcina Lutra. :) Oj, kiepsko skończył, kiepsko...

ocenił(a) film na 8
Bernee

Luter nie jest moim autorytetem w sprawach wiary...Jedynie Pismo Święte...

andreos_7

Pismo Święte, które nigdzie nie mówi, że Pismo ma być jedynym autorytetem... a wręcz zabrania prywatnego wyjaśniania Pisma, bo kończy się to zgubą ludzką... dobry żart. ;D

andreos_7

A skąd wiesz, które dokumenty stanowią Pismo Święte? Skąd wiesz, że akurat, taka np. Ewangelia wg. Świętego Mateusza jest księgą natchnioną?

ocenił(a) film na 8
manseb45

Według historii Kościoła te właśnie 27 Ksiąg Nowego Testamentu były powszechnie stosowane u pierwszych chrześcijan. Potwierdzeniem wiarygodności było tez to,ze pisali je apostołowie Jezusa, lub ci, którzy ich znali. Dlatego w 393 roku ustalono obecny kanon Nowego Testamentu.

andreos_7

To co w takim razie przez te pierwsze 400 lat było autorytetem dla chrześcijan, bo przecież nie mieli Pisma Świętego, tak jak Ty je masz obecnie?

ocenił(a) film na 8
manseb45

Jak wyżej, w obiegu krążyły te właśnie Pisma, które potem zostały wdrożone do kanonu. I one były autorytetem.

andreos_7

Zaczynam się zastanawiać, czy Ciebie interesuje prawda? Przecież chyba jest oczywiste, że kolejne księgi Pisma Świętego powstawały stopniowo, pierwsza ok. 50 roku, ostatnia dopiero ok. setnego roku. Przez pierwsze sto lat nie było nawet kompletnego Pisma Świętego. Do 50 roku nie było w ogóle żadnej księgi Pisma Świętego. A przecież minęło kolejne 300 lat zanim ugruntowało się powszechne przekonanie co do tego, które księgi są natchnione i ustalono kanon. Co było zatem autorytetem dla chrześcijan zanim powszechnie przyjęty został kanon ksiąg Nowego Testamentu?

ocenił(a) film na 8
manseb45

Do 50 roku żyli naoczni świadkowie Jezusa, więc Słowo Boże było wypowiadane. Apostołowie i ci, którzy ich znali strzegli aby nie wkradała się fałszywa nauka, choć i Paweł i Piotr piszą w swoich listach o tych, którzy próbowali wprowadzać fałszywe nauki. Już pisałem, krążyły Pisma spisane już w 1 wieku jak sam zauważyłeś i one były autorytetem..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones